Price: ₹176
Have you been going throughout your day with chapped and peeling lips? Let's just say it's not the best experience! Keep those lips nourished and moisturized with our Slow Sunday Strawberry Lip Care, featuring Vitamin E and olea europea fruit oil! This lip care keeps lips tender and smooth, improves lip lines, and brightens your lip color all while deeply moisturizing them. Keep this balm in your bag to tackle dryness throughout the day!
| Skin Type | Dry |
| Color | White |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Texture | Cream |
| Type | Lip Balms |
| Height | 5 cm |
| Length | 4.4 cm |
| Net Weight | 6.5 g |
| Width | 3.7 cm |
| SKU | sb2403141999767964 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 9292909 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.